Dziś 1 września. Dla wielu koniec wakacji, początek szkoły, powrót do codziennych zajęć. Znów trzeba gotować, planować dania do pracy, do szkoły. Dla wszystkich z Was przygotowałam przegląd kilkunastu przepisów, które sprawdzą się, zabrane do pracy, do szkoły, na uczelnię. Smacznego!

Kanapki są wygodne, łatwo je zapakować do pudełka na lunch. Nie kupuj wielkich, grubych kajzerek. Zamiast tego wybierz dobry chleb razowy (ja kupuję tylko chleb poligonowy z piekarni Grzybki). Jeśli wolisz zrobić wrapy, duże liście sałaty albo świeża pita (rozdzielona na dwie warstwy) będą najlepszym wyborem. A co w kanapkach? Zamiast gotowych wędlin, zrób coś własnego. Oto moje propozycje:

Jeśli nie masz pewności, jak się zdrowo odżywiać, jak bilansować posiłki albo jak gotować, jeśli masz ograniczenia w diecie, to polecam Ci książki Agnieszki Kopczyńskiej, autorki bloga Aga Ma Smaka i dietetyczki. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w banner poniżej!

15 przepisów na dania do pracy – kanapki

Pikantna pasta z tuńczyka

Mistrzowska pasta z jajek

Najprostsza pasta na kanapki

Pasta z tuńczykiem

Pasta z awokado z jajkiem

A może coś na ciepło? Zawsze polecam zrobienie większej ilości kotletów, burgerów, klopsów, tak żeby można je było spakować następnego dnia do pudełka na lunch. Najprostszym dodatkiem jest u mnie kuskus z warzywami – robi się go 5 minut, pasuje do wszystkiego, gotowy wytrzyma w lodówce 1-2 dni.

15 przepisów na dania do pracy – obiad na ciepło

Pikantna kofta

Szaszłyki z kurczaka – shish taouk

Arabskie pulpety z tahini

Pikantne pulpety

Pulpety meksykańskie

Na koniec – coś najprostszego, czyli kompletne dania, zwykle jednogarnkowe, które nie wymagają już myślenia o dodatkach. Ugotuj, przestudź, włóż do pudełka na lunch, następnego dnia zjedz w pracy na zimno lub na ciepło, jak wolisz.

15 przepisów na dania do pracy – dania jednogarnkowe

Prosta sałatka makaronowa

Smażony ryż

Zapiekanka makaronowa z kurczakiem

Wegańskie chili (chili sin carne)

Chili z kurczakiem

Smacznego!